Siyaset

4 şubat 2012 Vedat Demir ve Sen FETÖ ile görüştün

4 şubat 2012 Vedat Demir ve Sen FETÖ ile görüştün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “4 Şubat 2012 günü Vedat Demir ile birlikte Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüştüğü” iddialarını yalanlamayla ilgili tweet yayınladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den son dakikada jet hızıyla bir açıklama daha geldi. 4 şubat 2012 Vedat Demir ve Sen FETÖ ile görüştün detaylar haberimizde…

4 şubat 2012 Vedat Demir ve Sen FETÖ ile görüştün

17-25 Aralık olayının öncüsü 7 Şubat MİT krizi yaşandı

CHP İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında gensoru önergesi verdi. CHP’nin verdiği gensoru önergesi Mecliste görüşüldü. Gensoru görüşülürken CHP’li Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya FETÖ ile ilgili sorular yöneltti.

Bakan Soylu bu soruya hiç cevap vermedi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “4 Şubat 2012 günü Fetullah Gülen’le görüşme yaptın mı? 4 Şubat’tan 3 gün sonra ne oldu? 17-25 Aralık olayının öncüsü 7 Şubat MİT krizi yaşandı. Hakan Fidan ve MİT’e yapılacak FETÖ operasyonu başladı” dedi. Bakan Soylu ise bu soruya hiç cevap vermedi. Özel bunun üzerine, “Bu kubbenin altında hakikatler er ya da geç ortaya çıkar. Bakan tarih önünde mahcup olacaktır” diye sordu.

Soylu twitter’dan yanıt verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iddialara Twitter’dan yanıt vermeyi tercih etti. Bakan Soylu, 4 Şubat 2012 günü Vedat Demir ile birlikte Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüştüğü iddialarını yalanladı. Belirtilen tarihte Umre’ye gittiğini öne süren Soylu, Twiiter’dan paylaştığı mesajında “Kendi sus pus, ulakları devam ediyor. Bu sefer yalanı servis ettikleri ulak kayaya çarptı. Pensilvanya dediler, Umre çıktı. Bilinçaltı mı, gaf mı” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel de Twitter’dan yanıt verdi

Bu açıklamanın hemen ardından Özgür Özel de Twitter hesabından son dakika bir açıklama geldi. Özel, “Fetullah’la görüştün mü? Kaç kez? Ne zaman? Soylu’nun bir haftada 2 kez yüzüne sorduk. 49 + 22 = 71 dakika konuştu cevap veremedi. Şimdi kontrolündeki hesaplar Aralık 4 çıkış 11 giriş kaydı paylaşıyor. Bir de Umre vizesi Kürsüde sus. Burada trolle Yok öyle… Karşıma çık karşıma” karşılığını verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica