Siyaset

CHP Sözcüsü Tezcan’dan İbrahim Kalın’a göndermeli yanıt

CHP Sözcüsü Tezcan’dan İbrahim Kalın’a göndermeli yanıt, verdi. CHP Sözcüsü Tezcan, İbrahim Kalın’ın 15 Temmuz demokrasi nöbeti çağrısına Adalet Yürüyüşü’ne yönelik tepkileri hatırlatarak yanıt verdi: Demek ki sokaklarda demokrasi aranabiliyor… CHP Sözcüsü Tezcan’dan İbrahim Kalın’a göndermeli yanıt, haberlerin manşetine oturdu.

CHP Sözcüsü Tezcan’dan İbrahim Kalın’a göndermeli yanıt

CHP Parti Meclisi, “Adalet Yürüyüşü” 19’uncu gününde Kocaeli’nde toplandı.

Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın “15 Temmuz için demokrasi nöbeti süreci başlatılacak” sözlerine tepki gösteren Tezcan, “Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü’nün demokrasi nöbeti çağrısı yaparken, adalet nöbetini de gündemlerine almalarını tavsiye ederiz” dedi.

“Adalet yürüyüşü için akla gelmedik şeyleri söyleyenlerin, sokaklarda demokrasi nöbeti tutmak istemeleri önemli bir gelişmedir” ifadelerini kullanan Tezcan, şunları kaydetti:

“Demek ki sokaklarda demokrasi aranabiliyor. Sokaklarda adaletin aranabildiğini de anlamaları gerekir. Demokrasiyi katledenlerin demokrasi nöbeti çağrısı yapmalarının samimiyetinin takdirini sevgili milletimize halkımıza bırakıyorum.”

İbrahim Kalın: Demokrasi nöbeti başlatılacak, Erdoğan da katılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz’un anma etkinliklerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı “Demokrasi nöbeti” başlatılacağını söyledi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın açıklaması yaptı, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 15 Temmuz anma etkinlikleri konusunda detaylı bilgiler paylaşan Kalın, “Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile o gece tekrar bir demokrasi nöbeti başlatılacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak” dedi. Kalın etkinliklerin, 11-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Kalın’ın açıklamaları şu şekilde;

(15 Temmuz anması) “Ankara ve İstanbul’daki etkinliklerin bir kısmına Cumhurbaşkanımız katılacak. Meclis’te özel oturum yapılacak. 15 Temmuz milletin temel gündemidir. Teröre karşı ortak mücadele azminin yeniden sergilenmesi olacaktır. Ankara ve İstanbul’da yapılan anıtların açılışı gerçekleştirilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul’da yapılacak faaliyetler ama 81 ilde faaliyetler yapılacak.”

15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİ NÖBETİ

“Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile o gece tekrar bir demokrasi nöbeti başlatılacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica