Genel

Türkiye genelinde motosiklet uygulaması

Türkiye genelinde motosiklet uygulaması, yapıldı ve cezalar kesildi. İçişleri Bakanlığı talimatıyla Türkiye genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca motosikletlere yönelik uygulama ve denetimler yapıldı. Türkiye genelinde motosiklet uygulaması, haberimiz asayiş ağırlıklı bir kontrolü içermektedir.

Türkiye genelinde motosiklet uygulaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla 81 ilde Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından motosikletlere yönelik uygulama ve denetimler yapıldığı bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde motosikletlere yönelik uygulama ve operasyonlar yapıldı.

Türkiye genelinde düzenlenen uygulamaya Jandarma sorumluluk alanlarında Jandarma Genel Komutanlığına bağlı ekiplerde görev yaparken; diğer alanlarda Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş

Daire Başkanlığına bağlı ekipler yaptı.

Yaklaşık 28 bin personel, 4 bin 381 noktada 7 bin 483 ekiple belirlenen sabit noktalarda, motosiklet sürücüleri durduruldu. Polis ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan kontrollerde motosikletlerin plaka, sigorta, ruhsat ve şasi numaraları kontrol edildi.

Sabahın erken saatlerinde başlayan denetimler akşam saatlerine kadar sürerken, yapılan kontrollerde çalıntı; ve herhangi bir eksiği bulunan birçok motosiklet trafikten men edildi. Kurallara uymayan sürücülere de para cezası kesildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica