Siyaset

Demokrat Parti bugün Kılıçdaroğlu ile yürüyecek

Demokrat Parti bugün Kılıçdaroğlu ile yürüyecek, omuz verecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün Düzce etabına katılacağını duyuran DP Başkanı Gültekin Uysal, yarınki programını Yurt Gazetesi ile paylaştı. Demokrat Parti bugün Kılıçdaroğlu ile yürüyecek, adalet yürüyüşüne destek verecek.

Demokrat Parti bugün Kılıçdaroğlu ile yürüyecek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Çarşamba günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyeceğini daha önce duyurmuştu.
Genel Başkan Uysal, Çarşamba günü Düzce’de beraberinde bir çoğu merkez sağ siyasetçilerden oluşan 1000 kişilik bir grupla ‘herkes için adalet’ sloganıyla ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılacak.
Uysal, DP il ve teşkilat başkanlarının da katılacağı yürüyüşün programını YURT Gazetesiyle paylaştı. Programa göre, 28 Haziran Çarşamba günü Düzce Konsopa Otel E5 Yolu Melen Köprüsünün yanında buluşulacak. Buluşma yerinde sabah saat 07.45’de olunacak.

CHP’li İnce, YURT’a konuştu: Gülümseyerek alkışlayacağız!

Adalet Yürüyüşü’nün Düzce etabında yurttaşların sevgi gösterileriyle karşılanan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, provokasyon uyarısı yaptı. İnce, “Alkışlayacak ve gülümseyeceğiz” dedi.
Yazarımız Mustafa Ülkü Caner’e konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Adalet Yürüyüşü’nün Düzce etabını habercimize değerlendirdi. İnce, “Bir ülkede adalet yoksa, orada vatan tartışmalı hale gelir” dedi.

İnce’nin açıklaması şöyle:

Önceden askeri tesislerde “Önce vatan” yazardı. Adalet yoksa vatan tartışmalı hale gelir. Önce adalet diyen insanların Düzce’de bile vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşması hoşuma gidiyor. Bir kaç kişinin provoke etmesine, o garip işaretlere ve laf atmalara bakmayın. Yürüyen arkadaşlarımız sadece alkışlayarak ve gülümseyerek karşılık veriyorlar. Başarılı olacağına gönülden inanıyorum.

AKP’liler Kılıçdaroğlu’na su bile vermediler!

Dün gece CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin konakladığı Düzce’ye bağlı Kaynaşlı’daki dinlenme tesisinin suyu AKP’li Belediye tarafından kesildi.

‘Adalet Yürüyüşü’nün 12. günü gecesi Düzce’ye bağlı AKP’li Kaynaşlı Belediyesi, Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin konakladığı Köroğlu Tesislerine su vermedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu’na su vermeyen AKP’li Kaynaşlı Belediyesini sert sözlerle eleştirdi. Tekin, YURT’a yaptığı açıklamada, “Adaleti kaybettiğiniz gibi, insanlığınızı da kaybetmiştiniz! Şiddetle kınıyorum” dedi.

Suyu kesilen tesisin suyu Kılıçdaroğlu ayrıldıktan sonra tekrar açıldı. Tesis görevlileri kendilerine yöneltilen “Su faturanızı ödememiş miydiniz?” sorusuna, “Bizim hiç bir zaman su borcumuz olmaz” diyerek cevap verdiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica