Genel

16 Ocak Medya Evi yoğun protokol töreniyle açıldı

16 Ocak Medya Evi yoğun protokol töreniyle açıldı Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetiminin yoğun girişimleriyle 16 Ocak Medya Evi’nin açılışı yeni yerinde gerçekleştirildi. detaylar haberimizde…

16 Ocak Medya Evi yoğun protokol töreniyle açıldı

Bu toplantı uzun yıllardır ilimizde Basın Onur Günü olarak kutlanmaktadır…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Cumhuriyet’i ilan etmeden önce ilk ve tek basın toplantısını İzmit’te Av Köşkü’nde gerçekleştirmiş ve ‘Cumhuriyet’ fikrini burada gazetecilerle paylaşmıştı. 16 Ocak 1923‘te gerçekleşen toplantı uzun yıllardır ilimizde 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmaktadır. DHA Bölge temsilcisi Mesut Çatak‘ın başkanlığındaki KOGACE bugün 16 Ocak Basın Onur Günü için bir dizi program organize etti. Sabah saat 09.30’da başlayan etkinliklerin ilk ayağı olarak Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Günün önemine binaen KOGACE Av Köşkü‘nde tören düzenledi. KOGACE gazetelerin bir süredir heyecanla beklediği 16 Ocak Medya Evi‘nin açılışını da gerçekleştirdi.

Vali ve Başkanlar açılış kurdelesini kestiler

Eski valilik binası ve yeni Kent Meydanı karşısı Çelik Apartmanı‘nda bulunan 16 Ocak Medya Evi’nin açılışına, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, AK Parti Körfez İlçe belediye başkan adayı Şener Söğüt ve çok sayıda gazeteci katıldı. 16 Ocak Medya Evi’nin kurdele kesiminde konuşan Başkan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti başkanı Mesut Çatak; “Katılımcılara ve katkı sunanlara teşekkür ederken, Medya evimiz tüm gazeteci arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. Kurdele kesiminden sonra açılışa katılan protokol ve gazeteciler 16 Ocak Medya Evi’ni gezdiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica