Siyaset

15 yıl 15 günün sonunda İzmit Hürriyet’ine kavuştu

15 yıl 15 günün sonunda İzmit Hürriyet’ine kavuştu… Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbetin ardından Doğan, İzmit Belediyesi’ni yeni başkan Hürriyet’e teslim etti. detaylar haberimizde…

15 yıl 15 günün sonunda İzmit Hürriyet’ine kavuştu

Mazbata yolunda da yalnız değildi…

İzmit Belediye Başkanlığı’nı 31 Mart akşamı kazanan Fatma Kaplan Hürriyet, 15 gün sonra makamına oturdu.

Ufuk BaganCumhuriyet Halk Partisi Kocaeli eski Milletvekili ve çiçeği burnunda belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir takım engellemelere karşın bugün mazbatasını, CHP’li meclis üyeleriyle birlikte aldı.

CHP ve İyi Partililer, Hürriyet’i yalnız bırakmadı

Kocaeli Adliyesi’nde İzmit İlçe Seçim Kurulu Başkanı, Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Hakimi Muhiddin Paça’dan teslim alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ile CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’in yanı sıra partililer de eşlik etti.

Mazbatasını aldı

Tramvay seferleri aksadı

Kocaeli Adliyesi’nin önüne saatler öncesinden akın akın gelen partililerin her geçen dakika çoğalması, cadde üzerindeki araç trafiğini etkiledi. İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in mazbatasını almasını bekleyen vatandaşlar tezahüratlarla destek olurken, tramvay seferleri de kısa süreli sekteye uğradı.

Yürüyüş yolunda insan seli

Adliye çıkışı BELSA’ya doğru yürüyüşe geçen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve partililer yoğun ilgi nedeniyle zorlukla yürürken, insan selinin yaşandığı Yürüyüş yolu tarihi bir güne tanıklık etti. Yürüyüş yoluna sığamayan topluluk, zaman zaman araç trafiğinin geçtiği caddede yürümek zorunda kaldı.

Mazbata sonrası Tramvay yolu kapandı

Belediye önünde mahşeri kalabalık

İzmit Adliyesi’nden BELSA Plaza’ya gelen vatandaşlarla, belediye önünde tarihi güne tanıklık edenlerle birleşince adeta mahşeri bir an yaşandı. Yaklaşık 8 bin vatandaşın sevgi gösterileriyle BELSA’ya gelen Hürriyet, belediye binasına zorlukla girdi.

Önce kahveler içildi, sonra devir teslim yapıldı

Fatma Kaplan Hürriyet’i kapıda karşılayan İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan, başkanlık makamında yeni başkan Hürriyet ile birlikte kahvelerini yudumlarken bir süre sohbet etti. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbetin ardından Doğan, İzmit Belediyesi’ni yeni başkan Hürriyet’e teslim etti.

Kalabalık trafiği aksattı

Yeni Başkan, “Hürriyet” diyenlere seslendi

Devir teslim sonrası belediye önünde kurulan standa CHP ve İyi Partililerle birlikte çıkan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, coşkulu kalabalığa seslendi. Başarıda en büyük payın kendisini bu süreçte yalnız bırakmayan seçmenler olduğunu vurgulayan Hürriyet, aydınlık günlerin müjdesini verdi.

Hürriyet’ten, eşi, oğlu ve ailesine teşekkür

İzmit Belediyesi’nin genç belediye başkanı Hürriyet, soğuk havaya rağmen alanı dolduranlara seslenirken, gerek milletvekili seçimlerinde ve gerekse yerel seçimlerde kendisine her türlü desteği veren başta eşi ve oğlu olmak üzere aile bireylerine teşekkürlerini sundu.

Partililer yalnız bırakmadı

Meclisteki yol arkadaşları da yanındaydı

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen, kapanan Bekirpaşa Belediyesi eski Başkanı Fikret Toker de stantta yerini alırken, Hürriyet’in TBMM’deki yol arkadaşları CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol‘da yol arkadaşlarını yalnız bırakmadı.

Yine tam not aldılar

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim çalışmaları başladığı günden bu yana başarılı işlere imza atan Ecrin Organizasyon sahipleri Bahadır Aslan ve değerli eşi Burcu Uskan Aslan ile Strateji Uzmanı Mustafa Yılmaz ve sunucu Fethi Çeviker, bir kez daha tam not aldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica